Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

 

fot9968W dniu 14.02.2018 r. odbył się konkurs dla klas VII szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Byli to : Bianka Klich, Aleksandra Krzywdzińska, Simona Stopińska, Jakub Duch, Jakub Głaz, Karolina Bober, Justyna Maksymowicz.

  Spośród wymienionych wyżej uczniów nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Aleksandra Krzywdzińska – II miejsce w gminie

  • Justyna Maksymowicz- wyróżnienie
  • Karolina Bober – wyróżnienie

    Aleksandra Krzywdzińska została zakwalifikowana do wyższego etapu konkursu na poziomie powiatowym.

          W dniu 16.02.2018 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas IV -VI. W konkursie wzięło udział 6 uczniów : Oliwia Piekacz, Aurelia Sitko, Julia Dzioba, Olimpia Kapusta, Piotr Lehmann, Daria Andruchów. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie :

Piotr Lehmann – I miejsce w gminie

  1. Julia Dzioba – III miejsce
  2. Oliwia Piekacz – wyróżnienie
  3. Aurelia Sitko – wyróżnienie

 

       Piotr Lehmann oraz Julia Dzioba  będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym w Bolesławcu.                                        

Czytaj więcej: Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

MAGICZNE WARSZTATY CHEMICZNE W LABORATORIUM

MAGICZNE WARSZTATY CHEMICZNE W LABORATORIUM

Lekcja poza klasą szkolną

        1 Uczniowie klasy III b  w dniu 21.02.2018r. wraz z wychowawcą brali udział w niezwykłej lekcji poza klasą szkolną, w prawdziwym laboratorium chemicznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Dzieci zaprosiła pani Elżbieta Fiołek, mama jednego z uczniów kl. III b, Jana Fiołka, która jest nauczycielem chemii w tejże szkole. Wspólnie z uczniami kl. I Technikum Analitycznego pani Elżbieta i pani Jolanta Krakowiak przedstawiły dzieciom eksperymenty chemiczne z efektami specjalnymi wykorzystywanymi do produkcji filmów. Uczniowie ze SP w Nowogrodźcu poznali piktogramy określające rodzaj zagrożenia w laboratorium oraz sprzęt i narzędzia laboratoryjne. Podczas zajęć starsi uczniowie kl.I  TA zaprezentowali serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Mega ciekawy godzinny pokaz to między innymi  czarowanie, szukanie i sprawdzanie.

Czytaj więcej: MAGICZNE WARSZTATY CHEMICZNE W LABORATORIUM

Ogólnopolski sukces uczennicy naszej szkoły…

g2

Ogólnopolski sukces uczennicy naszej szkoły…

 

Uczennica Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu - Marta Szewczyk - zdobyła I miejsce w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole z siedzibą w Warszawie. Jest objęty programem pn. „Promowanie i rozwijanie młodych talentów”.Adresatami konkursu są uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, zespołów szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury i sztuki z terenu całej Polski. Marta werdyktem Jury zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej (oddziały gimnazjalne) i została zaproszona do udziału w uroczystości podsumowującej ogólnopolski konkurs.

 

Dnia 22 stycznia 2018 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się uroczysta Gala Laureatów, której organizatorami było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Godności Honorowej Babci i Honorowego Dziadka pełnili Pani Profesor Jadwiga Moll i Pan Profesor Jacek Moll. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. Patronatem medialnym było Radio Łódź.

 

 

Czytaj więcej: Ogólnopolski sukces uczennicy naszej szkoły…

SUKCES MILENY KONIECZNEJ W X OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

SUKCES MILENY KONIECZNEJ W X OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU

KOLĘD I PASTORAŁEK

m1W dniach 12.01 - 13.01.2018r. odbył X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez GOKiS w Miłkowicach. Celem festiwalu było popularyzacja tradycji chrześcijańskich związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, promowanie aktywności, twórczości dziecięcej i młodzieżowej.W festiwalu udział wzięło 64 uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu przyznało naszej uczennicy Milenie Koniecznej z klasy Va III miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i dyplom.

Gratulujemy Milenie i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun : Renata Dziuba

W karnawale wybieramy się na bale.

W karnawale wybieramy się na bale.

dsc 0015Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mają już za sobą karnawałowe szaleństwo. W środę, 7 lutego, na sali gimnastycznej odbył się doroczny bal, podczas którego dzieci przebrane za księżniczki, wojowników, misie i inne ciekawe postaci z bajek mogły wspólnie potańczyć i pobawić się z przyjaciółmi. Oprócz tańców były konkursy i poczęstunki w klasach. 

 

Czytaj więcej: W karnawale wybieramy się na bale.