Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu…

Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu…

W dniach 21 – 25 maja 2018 r. obchodziliśmy 70-lecie szkoły oraz 50-lecie nadania imienia Bolesława Chrobrego. Tydzień głównych obchodów poprzedzony został różnorodnymi działaniami w ciągu całego półrocza. Jako pierwsza na facebooku pojawiła się prośba Rady SU do absolwentów szkoły: „Podziel się z nami dobrymi wspomnieniami”. W parze za wspomnieniami uczniowie klas starszych poprosili emerytowanych nauczycieli o wywiady, podczas których Goście podzielili się zachowanymi w pamięci spostrzeżeniami z drugiej strony biurka sprzed wielu lat. Rozmowy zaowocowały burzą wspomnień, emocji i osobistych przeżyć. Zarejestrowane na filmach wywiady prezentowane były podczas głównych uroczystości w Sali Wspomnień, gdzie wystawiono również wszystkie kroniki szkolne. Było to miejsce, gdzie zaproszeni goście mieli okazję wpisać się do Pamiątkowej Księgi Gości, porozmawiać, powspominać w gronie przyjaciół.

Przygotowując jubileuszowe obchody zachęciliśmy młodzież z klas 4-7 do udziału w Szkolnym Konkursie Literackim „W czasach Bolesława Chrobrego oraz w Szkolnym Konkursie Historyczno-Plastycznym ph. „Panowanie Bolesława Chrobrego w obrazach” „Drzwi nowogrodzieckie” oraz w Szkolnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Patronie Szkoły Bolesławie Chrobrym. Tematyka prac była związana z postaciami lub zdarzeniami nawiązującymi do okresu panowania patrona naszej szkoły. Nagrodzone prace plastyczne  i literackie można było obejrzeć na wystawach rozstawionych na szkolnych korytarzach.

Czytaj więcej: Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu…

Nasza szkoła promuje i nagradza dobre postawy uczniów.

      Nasza szkoła promuje i nagradza dobre postawy uczniów.

w11W dniach 17-18 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz absolwenci wzięli udział w 2-dniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten była nagrodą  dla tych uczniów, którzy brali aktywny udział w życiu społeczności gminnej i godnie reprezentowali Miast i Gminę Nowogrodziec. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.   Z naszej szkoły pojechała grupa dziesięciu uczniów, którzy są lub byli członkami Młodzieżowej Rady oraz członkowie pocztu sztandarowego. Opiekunami grupy byli: Pani Joanna Czerniawska- opiekun Młodzieżowej Rady oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego Pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Starego Miasta, Łazienek Warszawskich, Parlamentu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego nasi uczniowie wzięli udział w podniosłej uroczystości, podczas której Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przywitał się serdecznie z członkami grupy młodzieży z Gminy Nowogrodziec.

Czytaj więcej: Nasza szkoła promuje i nagradza dobre postawy uczniów.

Jubileusz szkoły na sportowo…

Jubileusz szkoły na sportowo…

dscn528921 maja 2018 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Piłkarskie zmagania otworzyły tydzień obchodów 70- lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz 50-lecia nadania imienia Bolesława Chrobrego. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: SP Nowogrodziec, SP Czerna, SP Ocice, SP Gościszów oraz SP1 Bolesławiec. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy turnieju, która wygrała wszystkie mecze w składzie: Jakub Różnicki, Julia Różnicka, Jacek Ostański, Oliwier Ostrowski, Kacper Szeremeta, Stanisław Zarembecki, Kacper Duch, Szymon Mytnik, Szymon Burdyna, Igor Twardowski, Paweł Kszyśko oraz Wiktor Bober. Opiekunem i trenerem grupy jest Michał Sudoł.

Wyjazd klas I – III do Rancza Grapa w Nowej Łące

Wyjazd klas I – III do Rancza Grapa w Nowej Łące

grappaW dniach 13-20.06.2018r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami i rodzicami odbyli wycieczkę na ranczo Grapa, które znajduje się w miejscowości Nowe Łąki  k. Pielgrzymki. Tam spotkali wiele zwierząt, które były główną atrakcją dla dzieci m.in. daniele, sarny, zające, lamy, strusie, pawie i wiele innych. Zwierzęta były na tyle oswojone, że jadły dzieciom z ręki i same podchodziły, by je pogłaskać. Dzieci były zachwycone tak bliskim obcowaniem z przyrodą i zwierzętami. Każda z klas wspólnie z rodzicami piekła kiełbaski na grillu. A na świeżym powietrzu apetyt dopisywał wszystkim. Dzieci miały również okazję sprawdzenia swojej odwagi i zwinności na placu zabaw, trampolinach wahadłowych i w parku linowym. Dla niektórych uczniów był to nie lada wyczyn. Najmłodsi uczyli się gospodarowania pieniążkami podczas samodzielnych zakupów pamiątek i lodów. Klasy I-III, wspólnie na poziomach, miło spędziły czas na łonie natury. Żal było opuszczać to urokliwe miejsce.  Czas na ranczo szybko płynął i trzeba było wracać do domu. Jednak uczniowie mają nadzieję, że jeszcze tam wrócą podczas wakacji z rodzicami. Wycieczka dzieciom bardzo się podobała. Była to nagroda za całoroczną pracę nad realizacją programu społeczno-przyrodniczego pn. „Wkręć się w pomaganie” Małego Samorządu Uczniowskiego i zbiórkę płodów ziemi dla zwierząt z rancza. Transport uczniów został sfinansowany przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu i rodziców.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, a także Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowogrodziec, Panu Robertowi Relichowi dofinansowanie tej wspanialej wycieczki.

                                                                                            

Oprac. Jadwiga Zborowska

Nagrodowy wyjazd Rady Samorządu Uczniowskiego do Wrocławia.

Nagrodowy wyjazd Rady Samorządu Uczniowskiego do Wrocławia.

1aWe wtorek 12.06.2018 r. Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uczestniczyli we wspaniałym wyjeździe do Wrocławia. Wycieczka była formą nagrody za całoroczną pracę na rzecz szkoły i środowiska.

Główną atrak­cją tego dnia były kręgle w Galerii Handlowej Sky Tower, gdzie spędziliśmy godzinę rozwijając nasze umiejętności gry. Był to też doskonały moment na integrację
i zdrową rywalizację.

Po wizycie na kręgielni, kolejnym punktem programu wycieczki był przejazd tramwajem do galerii Wroclavia na seans filmowy Jurassic World: Upadłe królestwo 4 D. W kinie o takiej technologii angażowane są prawie wszystkie zmysły osób siedzących na sali, jak zmysł wzroku, słuchu, czucia, ruchu, dotyku czy zmysłu węchu. Mieliśmy okazje odczuwać wrażenia ruchowe dzięki ruchomym fotelom, które przechylały się w każdą stronę, pod każdym kątem, podekscytowanie, wibrowanie i uderzenia. Wśród pozostałych efektów można wymienić także krople wody, podmuch wiatru, zapach dymu, poczuć uderzenie pioruna, światło samochodowe
i wspaniałe efekty dźwiękowe. W ten sposób mogliśmy się poczuć jakbyśmy rzeczywiście uczestniczyli w akcji filmu.

Czytaj więcej: Nagrodowy wyjazd Rady Samorządu Uczniowskiego do Wrocławia.