rok 2015/2016

Lista osiągnięć w konkursach, zawodach i kampaniach 2015/2016

  1. Paweł Wielogórski – stypendium naukowe Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego
  2. Zakwalifikowanie się grupy uczniów do etapu powiatowego XVI Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów – zDolny Ślązak Gimnazjalista
  • blok przyrodniczy –Marta Nowacka - kl. III e,
  • język angielski – Szymon Szewczyk – kl. III a,
  • język niemiecki –Wiktor Strączewski – kl. III e
  1. Zakwalifikowanie się grupy uczniów do etapu powiatowego XIV Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego:
  2. Nagroda dla Aleksandry Potockiej /III e/ w 61. Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim /etap powiatowy/ w kategorii: poezja śpiewana
  3. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap powiatowy: I miejsce - Marta Nowacka, II miejsce – Paweł Wielogórski, IV miejsce - Andrzej Rutyna.
  4. Nagroda dla zespołu „Melizmat” w eliminacjach rejonowych  X Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej w Jeleniej Górze.
  5. I miejsce wetapie regionalnymKonkursu Wiedzy o Bioreginie  pn. „W krainie łużyckich skarbów” (J. Szwed, III d, K. Szwed, III d,  S. Stupiec, III d).
  6. Zakwalifikowanie uczennicy Oliwii Gurtatowskiej /klsa III a/ do XIV Powiatowego Konkursu Języka Polskiego.
  7. I miejsce w Dolnośląskim Konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć” – etap regionalny (Marta Nowacka, klasa III e).
  8. Konkurs matematyczny MAT 2016:

klasy I: Justyna Maksymowicz (I a), Jakub Nieradka ( I b), Dawid Konieczny (I d), Karol Bober (I b), Jakub Koman (I d), Martyna Kiełbowicz ( I b), Mariusz Wyspiański (I a),

klasy II – III: Kamila Szwed (III d), Oliwia Gurtatowska (III a), Filip Skrzypacz (III b), Mateusz Burdyna (III e)

w – miejsce w województwie dolnośląskim

k – miejsce w kraju

Paweł Herdzik 1a - 77.60% 18w, 112k

Marcin Szmit 1a – 75.52% 21w, 135k

Paweł Wielogórski 2b - 76.00% 41w, 154k

Marta Nowacka 3d – 85.58% 4w, 54k

Filip Skrzypacz 3b – 76.92% 12w, 157k

11.   Laureaci XIV Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego: Jakub Nieradka ( I b), Karol Bober (I b), Jakub Koman (I d), Mateusz Burdyna (III e).

12. Laureatka ( I miejsce) Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce – Justyna Maksymowicz (I a).

13. Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „DEUTSCHMEISTER” – Marta Nowacka.

14. Gminny Konkurs „Pisanka, kraszanka” – II miejsce Wiktoria Ładocha,       III miejsce Oliwia Szczepańska ( I a).

15. I miejsce zespołu wokalnego w Konkursie Piosenki Religijnej   w Gościszowie (Oliwia Gurtatowska, Natalia Jadach, Marta Nowacka, Milena Pawlak, Anna Rucińska, Julia Sadowska, Justyna Maksymowicz, Kamila Zasańska, Natalia Lechocka)

16. V miejsce w Wojewódzkim Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej –Marta Nowacka (III a).

17. I miejsce na Dolnym Śląsku w konkursie z edukacji dla bezpieczeństwa „Jestem Bezpieczny w Szkole, w Domu i na Drodze - Marta Nowacka (III a).

18. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców. (Drąg Kacper, Kozioł Jacek, Jadach Wojciech, Jasiński Kacper, Jodłowski Arkadiusz, Kasprzak Mateusz, Kiełbowicz Maciej, Kleszczyński Mateusz, Niedzielski Nikolas, Ostrowski Igor, Pis Marcin, Wielogórski Paweł, Żołna Nataniel)

XII miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.
(Drąg Kacper, Kozioł Jacek, Jadach Wojciech, Jasiński Kacper, Jodłowski Arkadiusz, Kasprzak Mateusz, Kiełbowicz Maciej, Kleszczyński Mateusz, Niedzielski Nikolas, Ostrowski Igor, Pis Marcin, Wielogórski Paweł, Żołna Nataniel)

19. VIII Miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Dwuboju Nowoczesnym
(Jasiński Kacper, Drobnicki Szymon)

20. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt

21. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:
   2. miejsce Szuszkiewicz Piotr –rzut młotem
   3. miejsce Jasiński Kacper – bieg100m
   4. miejsce Jacek Kozioł – skok w dal

22. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców.

23. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt (Regieda Justyna, Urbaniak Natalia).

24.  II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców. (Trembacz Jakub, Niedzielski Nikolas, Rutyna Andrzej, Jasiński Kacper, Góra Paweł, Jadach Wojciech, Zarembecki Bolesław)

25. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt. Katarzyna Stypczyc, Dominika Janicka, Sandra Jereminowicz, Urszula Klimek, Magdalena Ładocha, Karolina Nowak, Martyna Walęga, Paulina Janiec, Zuzanna Tomiczek, Wiktoria Bancer, Nikola Widuch, Marta Nowacka

26.   II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców (Trembacz Jakub, Kowzan Arkadiusz, Kozioł Jacek, Burdyna Damian, Mazur Jakub, Rutyna Andrzej, Jasiński Patryk, Jasiński Bartosz, Jadach Maciej, Bochenek Miłosz, Jasiński Kacper, Zarembecki Bolesław, Kiełbowicz Maciej).

27. IV miejsce w Mistrzostwach Strefy w Piłce Ręcznej chłopców.
(Trembacz Jakub, Kowzan Arkadiusz, Kozioł Jacek, Burdyna Damian, Mazur Jakub, Rutyna Andrzej, Jasiński Patryk, Jasiński Bartosz, Bochenek Miłosz, Jadach Maciej, Jasiński Kacper, Zarembecki Bolesław, Kiełbowicz Maciej).

28. IV miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby Tag - Poznań (Ładocha Magdalena, Nowak Karolina, Kruszelnicki Kacper, Szuszkiewicz Piotr, Kozioł Jacek, Szmit Marcin, Banach Jacek, Kumoś Jakub)

29. III miejsce w Mistrzostwach Strefy w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych - Nowak Karolina – skok w dal

30. II miejsce w 5-boju 2662 pkty we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży – Kozioł Jacek (drugi wynik w Polsce i kwalifikacja na Mistrzostwa Polski 25.09.2016 -Słubice)

31. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Nestle Cup Toruń 2-3.09.2016
       1. miejsce w wieloboju skocznościowym Kozioł Jacek – kwalifikacja
       4. miejsce w wieloboju rzutowym Szuszkiewicz Piotr – kwalifikacja
       5. miejsce w wieloboju rzutowym Ładocha Magdalena – czekamy na wyniki ogólnopolskie
       7. miejsce w wieloboju skocznościowym Nowak Karolina
     11. miejsce w wieloboju płotkarskim Słabicka Wiktoria

   32. Powołanie do Kadry Polski Rugby 7 - U 15 – Kozioł Jacek
                                                                  U 16 – Engel Piotr

   33. Powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików Rugby 7
Kozioł Jacek, Filistyński Maciej, Banach Jacek, Szmit Marcin, Jasiński Bartosz, Szuszkiewicz Piotr, Serafin Marcin, Zasański Jakub, Mazur Jakub, Zięba Dawid.

   34. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej dziewcząt

   35. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej chłopców (Trembacz Jakub, Nikolas Niedzielski)

   36. III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Rugby 7 – Jarocin (Kozioł Jacek, Filistyński Maciej, Banach Jacek, Szmit Marcin, Jasiński Bartosz, Szuszkiewicz Piotr, Serafin Marcin, Zasański Jakub, Mazur Jakub, Zięba Dawid, Arsiuta Ernest, Wilk Eryk, Bartelak Miłosz.


37. I miejsce Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej dziewcząt
38. II miejsce w  Strefie Jeleniogórskiej w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej.
(Katarzyna Stypczyc, , Sandra Jereminowicz, Karolina Nowak, Urszula Klimek, Karolina Zbęk, Paulina Janiec, Martyna Walęga, Natalia Urbaniak, Gabriela Dzioba, Klaudia Pokładek, Magdalena Ładocha, Wiktoria Bancer).


39. I miejsce w I rundzie i II miejsce w II rundzie Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup.
(Katarzyna Stypczyc, , Sandra Jereminowicz, Karolina Nowak, Urszula Klimek, Karolina Zbęk, Paulina Janiec, Martyna Walęga, Natalia Urbaniak, Gabriela Dzioba, Klaudia Pokładek, Magdalena Ładocha, Wiktoria Bancer).


40.  III Miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców.
( Mateusz Kleszczyński, Nikolas Niedzielski, Jakub Trembacz, Arkadiusz Kowzan, Wojciech Jadach, Maksymilian Trembacz, Igor Ostrowski, Mateusz Kasprzak, Jodłowski Arkadiusz, Tomasz Dybał).

       41. I miejsce Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Oleśnicy  w rzucie młotem – Piotr Szuszkiewicz

42. II miejsce w konkursie z Bezpieczeństwa Ruchu drogowego w Bolesławcu- Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko

43. I miejsce w Bolesławieckiej Lidze Robotów – Michał Rutko, Filip Widuch, Maciej Migacz, Andrzej Rutyna