rok 2014/2015

Lista osiągnięć w konkursach, zawodach i kampaniach 2014/1015

  1. Przyznanie szkole Międzynarodowego Certyfikatu „ Zielona Flaga” - międzynarodowe wyróżnienie w dziedzinie ekologii.
  2. Zakwalifikowanie się grupy uczniów do etapu powiatowego XV Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów – zDolny Ślązak Gimnazjalista
  • blok humanistyczny –Paulina Fiałek - kl. III d, Szymon Ładocha - kl. III a,
  • blok matematyczno-fizyczny – Patryk Oleksy - kl. III a,
  • blok przyrodniczy – Paweł Zator - kl. III a,
  • język niemiecki – Wiktor Strączewski – kl. II e.
  1. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  2. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej w kategorii dziewcząt (Patrycja Panikowska, Kamila Nazim, Klaudia Kotulska, Karolina Moczydlak, Sandra Jereminowicz, Natalia Kamińska, Justyna Pawlak, Alicja Chmielowiec, Martyna Walęga, Klaudia Grabasz) i chłopców (Jakub Trembacz, Wojciech Martynowski, Michał Rosa, Kacper Różnicki, Mateusz Piekarz, Nikolas Niedzielski, Jacek Kozioł, Paweł Wielogórski, Jakub Wójtowicz, Jakub Mazur).
  3. XIII miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Dwuboju Nowoczesnym: Kacper Jasiński, Szymon Drobnicki.
  4. XIV miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Dwuboju Nowoczesnym: Katarzyna Stypczyc, Natalia Raczak.
  5. Konkurs matematyczny MAT 2015:Patryk Oleksy /III a/ - II miejsce w województwie i XI miejsce w kraju.
  6. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów: Wiktoria Szczepańska /II c/ - zakwalifikowanie się do zawodów II stopnia we Wrocławiu.
  7. Nagroda dla ucz. Kamili Nazim /III a/ w 60. Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim /etap powiatowy/.
  8. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap gminny cztery pierwsze miejsca: Marta Nowacka, Andrzej Rutyna, Kamil Malinowski i Wiktor Nieratka.
  9. I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Andrzej Rutyna.
  10. Nagroda dla zespołu „Melizmat” w eliminacjach rejonowych IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej w Jeleniej Górze.
  11. Nagroda dla Kamili Nazim w eliminacjach rejonowych IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej w jeleniej Górze.
  12. Zakwalifikowanie sześciu uczennic do XIII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego: Marta Nowacka, Wiktoria Szczepańska, Alicja Hałka, Agata Wolszczak, Beata Kulczycka, Oliwia Janiec.
  13. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
  14. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców (Michał Rosa, Wojciech Martynowski, Jan Łaniocha, Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Jakub Trembacz, Nikolas Niedzielski, Dawid Fila, Bolesław Zarembecki).
  15. IV miejsce w Mistrzostwach Strefy w Piłce Siatkowej Chłopców (Michał Rosa, Wojciech Martynowski, Jan Łaniocha, Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Jakub Trembacz, Nikolas Niedzielski, Dawid Fila, Bolesław Zarembecki).
  16. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt (Patrycja Panikowska, Klaudia Grabasz, Sandra Jereminowicz, Kamila Nazim, Weronika Drąg, Marta Nowacka, Urszula Klimek, Natalia Jadach, Martyna Walęga).
  17. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców (Maciej Kiełbowicz, Bolesław Zarembecki, Michał Rosa, Jakub Mrozik, Wojciech Martynowski, Jakub Trembacz, Sebastian Wyspiański, Kacper Jasiński, Paweł Wielogórski, Jacek Kozioł, Kacper Różnicki, Jakub Wójtowicz, Jakub Mazur, Marcel Broński, Bartosz Jasiński, Piotr Szuszkiewicz, Nikolas Niedzielski, Andrzej Rutyna, Patryk Jasiński, Daniel Dolecki, Kacper Drąg, Adam Kopeć ).
  18. II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych – Karolina Moczydlak - 2000 m.
  19. I miejsce w powiecie i V w Strefie w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej. (Katarzyna Stypczyc, Patrycja Panikowska, Sandra Jereminowicz, Klaudia Kotulska, Urszula Klimek, Kaudia Grabasz, Dominika Grabarz, Paulina Bis, Martyna Walęga, Daria Cierlik, Gabriela Dzioba, Klaudia Pokładek).
  20. I miejsce w I rundzie Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup. (Katarzyna Stypczyc, Patrycja Panikowska, Sandra Jereminowicz, Klaudia Kotulska, Urszula Klimek, Kaudia Grabasz, Dominika Grabarz, Paulina Bis, Martyna Walęga, Alicja Chmielowiec).
  21.  II miejsce w powiecie, I miejsce w Strefie w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej (Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Jakub Trembacz, Michał Rosa, Jan Łaniocha, Mateusz Kleszczyński, Nikolas Niedzielski, Wojciech Martynowski, Paweł Wielogórski, Paweł Wyspiański).
  22. V miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych    w Biegach Przełajowych – Karolina Moczydlak – 2500 m.
  23. II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Deutsch mal anders”
  24. I miejsce /Sara Stupiec/ w eliminacjach powiatowych XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży             ph. „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od ciebie każdy wymaga”.
  25. I miejsce w rejonowych eliminacjach Dolnośląskiego Konkursu „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze” /Marta Nowacka /II e/, Martyna Kowalska /III b/, Paweł Wielogórski /I b/.
  1. I miejsce drużyny chłopców w Strefowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Piłce Nożnej..w kategorii dziewcząt (Karolina Moczydlak, Natalia Hausman, Natalia Raczak, Paulina Ozga, Natalia Urbaniak, Wiktoria Stopka, Justyna Regieda, Martyna Walęga, Klaudia Wołoszyna, Wiktoria Bancer, Alicja Chmielowiec) oraz w kategorii chłopców (Jacek Kozioł, Paweł Wielogórski, Wojciech Martynowski, Jakub Klimek, Michał Rosa, Jakub Wiatr, Mateusz Kasprzak, Szymon Ludziak, Nikolas Niedzielski, Arkadiusz Kozioł). /Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Michał Rosa, Jan Łaniocha, Wojciech Martynowski, Jakub Trembacz, Arkadiusz Jodłowski, Mateusz Kleszczyński, Nikolas Niedzielski, Paweł Wielogórski, Paweł Wyspiański.  Trener: Zbigniew Skwarek/
    1. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:
  1. I miejsce w Dolnośląskim Konkursie „Jestem bezpieczny w domu ,      w szkole i na drodze” /Marta Nowacka /II e/, Martyna Kowalska /III b/, Paweł Wielogórski /I b/.
  2. III miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Piłce Nożnej we Wrocławiu.

/Kacper Różnicki, Jakub Mrozik, Michał Rosa, Jan Łaniocha, Wojciech Martynowski, Jakub Trembacz, Arkadiusz Jodłowski, Mateusz Kleszczyński, Nikolas Niedzielski, Paweł Wielogórski, Paweł Wyspiański.  Trener: Zbigniew Skwarek/

  1. Laureatki XIII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego „Kręgu motywów literackich –Przyjaźń” – Agata Wolszczak /III a/, Wiktoria Szczepańska /IIc/.
  2. Laureaci XIII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego: Paweł Hyjek /I c/, Paweł Wielogórski /I b/, Patryk Oleksy /III a/.

III miejsce w biegu na 100 m – Kacper Jasiński
II miejsce w rzucie młotem – Piotr Szuszkiewicz
IV miejsce w skoku w dal – Jacek Kozioł

34. III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów Młodszych Karolina Moczydlak – 3000 m.

35. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej chłopców (Dawid Fila, Paweł Jadach, Bolesław Zarembecki).

36. II miejsce w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych Karolina Moczydlak – 1000m.

37. III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych Karolina Moczydlak – 1000m.

38. II miejsce w powiecie w Drużynowym konkursie z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Michał Rutko, Maciej Migacz, Kornel Kowalik)