rok 2013/2014

Lista osiągnięć w konkursach, zawodach i kampaniach 2013/1014

1. Przyznanie szkole Międzynarodowego Certyfikatu „ Zielona Flaga” międzynarodowe wyróżnienie w dziedzinie ekologii.

2. Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów”, który świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży /przyznany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie/.

3. I miejsce w powiecie we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych – w kategorii dziewcząt, II miejsce w kategorii chłopców.

4. Tytuł Laureata Nagrody Głównej w Ogólnopolskiej Kampanii pn. „Zachowaj trzeźwy umysł” /Martyna Mudrak, kl.III b – konkurs w ramach kampanii pn. „Dzielę się pięknem”/.

5. Zakwalifikowanie się grupy uczniów do etapu powiatowego XIV Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów – zDolny Ślązak Gimnazjalista

blok humanistyczny – Jan Krzywdziński, kl. III a

blok matematyczno-fizyczny – Jakub Filistyński, kl. III a, Szymon Niczyporuk, kl. III a,

blok przyrodniczy - Jan Krzywdziński, kl. III a, Martyna Mudrak, kl. III a.

6. Zakwalifikowanie ucznia Jana Krzywdzinskiego /kl. III a/ do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914–1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy „wyklętych”.

7. I miejsce w etapie regionalnym XI Konkursu Wiedzy o Bioregionie pn. „W krainie łużyckich osobliwości” / Martyna Mudrak, Monika Harc, Paulina Zielińska – kl.III b/.

8. Zakwalifikowanie trójki uczennic do etapu powiatowego VI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjum „Deutschmeister” - /Monika Harc /III b/, Natalia Kołodziej III a/, /Martyna Mudrak /III b/.

9. Zakwalifikowanie uczennic do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego - /Monika Harc /III b/, Natalia Kołodziej III a/.

10. Zakwalifikowanie 20 uczniów do etapu powiatowego XII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego:

klasa I - Szczepańska Wiktoria, Skrzypacz Filip, Aleksander Rudko, Maciej Kiełbowicz, Oliwia Gurtatowska, Marta Nowacka, Filip Widuch, Mateusz Burdyna, Grzegorz Krynicki, Radosław Szmit.

klasa II – III – Patryk Oleksy, Jan Krzywdziński, Szymon Niczyporuk, Damian Bartuś, Daria Cierlik, Sebastian Rolof, Natalia Kołodziej, Jakub Filisyński, Monika Harc, Martyna Mudrak.

11. Uzyskanie przez szkołę tytułu „Szkoła Matematycznych Innowacji”.

12. Zakwalifikowanie się ucznia do II Powiatowego Konkursu Fizycznego dla Uczniów Gimnazjum /Jakub Filistyński, III a/.

13. Tytuł laureata VI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjum „Deutschmeister” - /Monika Harc /III b/, Natalia Kołodziej /III a/.

14. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt oraz chłopców.

15. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców.

16. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej dziewcząt.

17. IV miejsce w Strefowych Mistrzostwach w Piłce Koszykowej dziewcząt.

18. II miejsce w XV Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 30m /Kacper Jasiński, kl. I c/.

19. III miejsce w XV Memoriale Janusza Kusocińskiego w pchnięciu kulą /Karol Fedorczuk, III a/.

20. IX miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 1000 m /Karolina Moczydlak/.

21. VI miejsce w Międzynarodowym Wielomeczu Lekkoatletycznym w Jeleniej Górze – w skoku wzwyż / Jakub Filistyński, III a/.

22. Stypendium z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych” /Marta Nowacka, Ie/

23. XII Bolesławiecki Konkurs Matematyczny dla klas I:

III miejsce – Maciej Kielbowicz, I e

wyróżnienie - IV miejsce: Wiktoria Szczepańska, I c

wyróżnienie - IV miejsce - Marta Nowacka, I e.

24. XII Bolesławiecki Konkurs Matematyczny dla klas II i III:

wyróżnienie - IV miejsce – Patryk Oleksy, II a

wyróżnienie - V miejsce – Natalia Kołodziej, III a

wyróżnienie – VI miejsce – Jan Krzywdziński, III a

25. Konkurs matematyczny MAT 2014 dla klas I

1. VII miejsce w województwie (108 miejsce w kraju) Maciej Kiełbowicz, Ie

XII miejsce w województwie (134 miejsce w kraju) Aleksander Rudko, Ic

26. Konkurs matematyczny MAT 2014 dla klas II

I miejsce w województwie (8 miejsce w kraju) Patryk Oleksy, IIa

27. Konkurs matematyczny MAT 2014 dla klas III

VII miejsce w województwie (38 miejsce w kraju) Jakub Filistyński, IIIa

XV miejsce w województwie (79 miejsce w kraju) Jan Krzywdziński, IIIa

XVIII miejsce w województwie (137 miejsce w kraju) Szymon Niczyporuk, IIIa

28. III m w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej chłopców.

29. II m w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt.

30. Udział w etapie strefowym Turnieju Coca Cola Cup chłopców i dziewcząt.

31. VIII miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych na dystansie 2000 m (Oleśnica) –Karolina Moczydlak

32. IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska LZS w biegach przełajowych na dystansie 1000 m (Borzygniew) – Karolina Moczydlak

33. I miejsce w etapie powiatowym w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom - Jan Krzywdziński

34. V miejsce drużyny podczas powiatowego konkursu z bezpieczeństwa ruchu drogowego (