rok 2012/2013

Lista osiągnięć uczniów w konkursach i zawodach                2012/1013

1. Przyznanie szkole Międzynarodowego Certyfikatu „ Zielona Flaga”     - międzynarodowe wyróżnienie w dziedzinie ekologii.
  2. I miejsce w powiecie we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców.
  3. Tytuły laureata w Ogólnopolskiej Kampanii pn. „Zachowaj trzeźwy umysł” /Martyna Mudrak, Monika Harc – kl.II b/.
  4. II miejsce w etapie powiatowym konkursie pn. „W krainie łużyckich wód i mokradeł” / Martyna Mudrak, Monika Harc, Paulina Zielińska – kl.II b
  5. II miejsce w etapie rejonowym X Konkursu Wiedzy opn. „W krainie łużyckich wód i mokradeł” / Martyna Mudrak, Monika Harc, Paulina Zielińska – kl.II b/.
  6. Stypendium za wybitne osiągnięcia przyznane przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” /Jakub Filistyński, kl. II a/.
  7. III miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  8. II miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwachw Piłce Koszykowej.
  9. Zakwalifikowanie trójki uczennic do etapuVI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjum „Deutschmeister” - /Monika Harc /II b/, Monika Wolszczak /III a/, Natalia Kulczycka /III a/.
  10. Zakwalifikowanie uczennicy Urszuli Dachnij /III a/ do I Powiatowego Konkursu Fizycznego dla Uczniów Gimnazjum.
  11. Zakwalifikowanie czterech uczniów do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej” - / Jan Krzywdziński /II a/, Wojciech Baranowski /III a/, Jakub Filistyński /II a/, Michał Jonik /II a/.
  12.  Zakwalifikowanie uczeniów do etapu powiatowego XIII Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów – zDolny Ślązak Gimnazjalista – blok matematyczno-przyrodniczy / Anna Moczydlak, III a/.
  13. Wyróżnienie /VI miejsce/ w XI Bolesławieckim Konkursie Matematycznym dlaII –III /Anna Moczydlak, III a/.
  14. Wyróżnienie /IV miejsce/ w XI Bolesławieckim Konkursie Matematycznym dla klas I / Patryk Oleksy, kl. I a/.
  15. Laureaci eliminacji powiatowych XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży ph. „Twoja wiedza i czujka dymu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” / Martyna Mudrak /II b/, Monika Harc /II b/, Patrycja Aniszewska /III e/. Prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.
  16. Laureaci eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej /Weronika Junak, Kacper Szwed, Alicja Bochenek/. Zakwalifikowani do etapu powiatowego.
  17. Laureaci Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” /Justyna Wielogórska –III a, Anna Misiewicz – III a, Mateusz Mytnik – III a/.
  18. II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej /Weronika Junak, III a/.
  19. Nagroda dla zespołu wokalnego „Melizmat” w VII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej /eliminacje rejonowe w Jeleniej Górze/ - wokal: Paulina Burdyna, Natalia Dudziak, Agata Kojder, Kornelia Miler, Kamila Nazim, Wiktoria Wilas i wiolonczela – Justyna Wielogórska.
  20.  I miejsce w powiecie drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych.

4. II miejsce w powiecie drużyny chłopców w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych.