Konkurs rodzinnych szopek bożonarodzeniowych

                                        Konkurs rodzinnych szopek bożonarodzeniowych

 

szopka3Tradycja budowania szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu i trwa aż do dziś. Nie zabrakło jej również w naszej szkole podczas świętowania Bożego Narodzenia. W związku z tym został przeprowadzony konkurs rodzinnych szopek bożonarodzeniowych. Celem organizatorów było przypomnieć i ożywić tę tradycję, równocześnie ukazując, że może ona z powodzeniem funkcjonować we współczesnym świecie. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami aktywnie wzięli udział w kultywowaniu tej tradycji. Do konkursu zostało zgłoszonych 25 szopek. Wśród autorów zostali wyłonieni laureaci (miejsca I-III), których  prace zostały przekazane do kolejnego, dekanalnego etapu konkursu.

         Oto lista laureatów konkursu szkolnego: 

 I miejsce – Oliwia Łazowska

II miejsce – Alicja Sroka

           III miejsce – Wiktor Maliszewski

                       WyróżnienieAnna Skrzypacz oraz Filip Kołodziej.

 

                          W etapie dekanalnym Oliwia Łazowska zajęła I miejsce.

 

      Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzinom za zaangażowanie oraz twórcze prace, które pomogły nam jeszcze lepiej przeżyć cudowny, świąteczny czas Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Magdalena Kalisz

Świąteczna Paczka 2018

                                                                                  Świąteczna Paczka 2018

 

img 5833  W grudniu, w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „Świąteczna Paczka 2018”. Jest to kontynuacja przedsięwzięcia, które w poprzednich latach było organizowane przez społeczność Gimnazjum w Nowogrodźcu. Akcja trwała od 1 do 12 grudnia 2018 r. 

   Celem podjętych działań było przede wszystkim przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły, jak również wyrabianie u uczniów chęci niesienia bezinteresownej pomocy innym.

 Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Ewą Boczek-Klich mieli za zadanie przeliczyć wszystkie artykuły, posegregować je, sprawdzić datę przydatności artykułów spożywczych oraz rozdzielić żywność. Pracy było sporo.

Czytaj więcej: Świąteczna Paczka 2018

Mały Samorząd Uczniowski

                                       

                                            Mały Samorząd Uczniowski

napisNie próżnujemy- działamy”

(relacja z listopada i grudnia)

 

  Uczniowie klas I-III w ramach realizacji Projektu Społeczno-Przyrodniczego „I Ty możesz pomóc” w dalszym ciągu aktywnie działają. Kolejne dwa miesiące były pracowite. Zbieraliśmy nakrętki dla Laury, Kasi i Pauliny. Wydłużyliśmy zbiórkę suchej karmy dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie. W klasach pierwszych odbyły się zajęcia prowadzone przez pracownika schroniska na temat pomocy zwierzętom bezdomnym, opieki nad domowymi pupilami i bezpiecznych zachowań wobec obcych zwierząt. Zbieraliśmy opakowania po kleju AMOS, przyczyniając się ochrony środowiska, segregując odpady.

      W listopadzie kontynuowaliśmy działania w ramach projektu „Wolność. Godność. Niepodległość”. Na korytarzach i w klasach widniały biało-czerwone gazetki ścienne, a na nich prace wykonane przez uczniów. Wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, na który zaprosili rodziców, dziadków i osoby samotne z Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu. We współpracy z rodzicami zgromadziliśmy pamiątki rodzinne związane z okresem II RP, I i II wojny światowej i przekazaliśmy je do szkolnej „Izby Pamięci”.

Czytaj więcej: Mały Samorząd Uczniowski

Nauczyciele na medal

                                                            Nauczyciele na medal pracują w naszej szkole

 

img 20181219 155824

       19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta, druga gala plebiscytu Gazety Wrocławskiej, na której zostali nagrodzeni najlepsi nauczyciele na Dolnym Śląsku.  Naszą chlubą i wspólnym sukcesem jest wielki tryumf dwóch nauczycielek.

 Laureatką I miejsca  w powiecie bolesławieckim, w kategorii edukacja wczesnoszkolna została p. Jadwiga Zborowska.

Natomiast p. Renata Dziuba wygrała w kategorii klas IV-VIII i gimnazjum.

Obie nauczycielki otrzymały medale i zaświadczenia potwierdzające wyróżnienia "Nauczyciel na medal 2018 r."

Serdecznie gratulujemy i życzymy pasma sukcesów w przyszłości. Doświadczone, kompetentne, posiadające uznanie i autorytet zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców nauczycielki, zostały zgłoszone do plebiscytu przez rodziców i uczniów. Już sama nominacja była dla nich dużym zaskoczeniem i niespodzianką. Uzyskany tytuł okazał się wielką radością dla nominowanych i dla całej społeczności naszej szkoły.

Czytaj więcej: Nauczyciele na medal

Opowieść wigilijna z klasą VIb i Vic

                                                               „Opowieść wigilijna”  z klasą VIb  i  VIc

 

          20181218 13181418 grudnia 2018 roku uczniowie klas VI b i IV c wraz z opiekami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu pt. „Opowieść wigilijna ” w Teatrze Polskim. Przed szkołą zebraliśmy się o godzinie 7.30. W podróż wyruszyliśmy autokarem. 

  „Opowieść wigilijna” to widowisko oparte na motywach opowiadania Charlesa Dickensa. Przedstawia proces przemiany głównego bohatera- Ebenezera Scrooge’a chciwego człowieka o zimnym sercu, który krzywdzi ludzi. Spektakl był połączeniem tańca, mimu, akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego.

Czytaj więcej: Opowieść wigilijna z klasą VIb i Vic