Orszak Trzech Króli

ORSZAK TRZECH KRÓLI

              W niedzielę 6 stycznia 2013 roku podczas Święta Objawienia Pańskiego ulicami Nowogrodźca po raz drugi przeszedł Orszak Trzech Króli. To wydarzenie doszło do skutku z inicjatywy Księdza Dziekana Krzysztofa Słabickiego. Obchody święta rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, po której zaczął formować się pochód, który ulicami Nowogrodźca doszedł do rynku, gdzie znajdowała się szopka do której zmierzali Trzej Królowie oraz scena. Przebieg orszaku urozmaicały krótkie inscenizacje, w których wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Nowogrodźcu. Pierwsza scenka była zaprezentowana w kościele i ukazywała rolę wiary, nadziei i miłości. Druga rozegrała się na parkingu przy sklepie Eko i ukazywała walkę dobra ze złem. W trzeciej można było trafić na dwór Heroda, a czwarta stanowiła pokłon Trzech Króli Jezusowi w stajence betlejemskiej. Na sam koniec obchodów Święta Objawienia Pańskiego zgromadzeni na rynku wysłuchali kolęd. Warto dodać, że w jednym z prezentujących się na scenie zespołów wystąpili nauczyciele naszego gimnazjum : pan Andrzej Filistyński oraz pan Jerzy Wyskwar, a także uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

             Należy również w tym miejscu wspomnieć o widocznym udziale w orszaku uczniów Gimnazjum w Nowogrodźcu, część z nich brała udział we wspomnianych już inscenizacjach, inni nosili podczas przemarszu chorągwie, a kilkoro naszych uczniów zaangażowało się w rozdawanie śpiewników i koron w przedsionku kościoła