świetlica

REGULAMIN ŚWIETLICY

 

Karta zapisu do świetlicy

 

finaliści gali piosenki patriotycznej

ZESPÓŁ AKORD I SOLISTKA MILENA KONIECZNA

FINALISTAMI XII DOLNOŚLĄSKIEJ GALI

PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    img 8081

 26 kwietnia 2018 r. w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu odbył się XII Dolnośląski Koncert Galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej ph. „ Moją ojczyzną Polska jest…” Organizatorem Gali był pan Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza. W tej pięknej i podniosłej uroczystości uczestniczą zawsze najlepsze zespoły i soliści naszego województwa zakwalifikowane w drodze eliminacji konkursowych na etapie regionalnym, a następnie wojewódzkim. Wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Nasi uczniowie, godnie repezentujący Gminę Nowogrodziec, znaleźli się w tym gronie już kolejny raz. Występ podczas takiego koncertu przed tak znakomitą widownią to zaszczyt. Na widowni zasiedli przedstawiciele organizacji kombatanckich (m.in. Związek Sybiraków, Rodzina Katyńska), instytucji kultury, uczniowie szkół z nauczycielami i dyrekcją, władze samorządowe oraz mieszkańcy Dolnego Śląska.      Uroczystość miała w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególny wymiar patriotyczny. Rozpoczęła się od wysłuchania autentycznej wypowiedzi Józefa Piłsudskiego z 1924 r., po której Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przedstawiła wiązankę pieśni legionowych. Następnie wysłuchano listu napisanego na tę okazję przez panią Annę Zalewską, Minister Edukacji Narodowej,  w którym podkreśliła, że jest to ważne wydarzenie na kulturalnej mapie Dolnego Śląska  oraz dobra forma wychowania młodego pokoleniaw duchu pielęgnowania dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny.

 

Czytaj więcej: finaliści gali piosenki patriotycznej

zebranie klas pierwszych

UWAGA!

7 czerwca 2018 r. (czwartek)

o godz. 16:30 w auli

odbędzie się zebranie rodziców

dzieci przyjętych do klas I  w roku szkolnym 2018/2019.

Uczymy się bawiąc

Uczymy się bawiąc”

12316 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III b i III e wyjechali na wycieczkę do Liberca. W drodze do Centrum Nauki IQLandia podziwialiśmy krajobrazy i poszerzaliśmy wiedzę o Republice Czeskiej. W Centrum Nauki obserwowaliśmy rozrywkowy pokaz naukowy. Bardzo podobały nam się eksperymenty, w czasie których poznaliśmy skutki mieszania różnych substancji i ich reakcji pod wpływem czynników zewnętrznych. Następnym punktem wycieczki był pokaz w planetarium, gdzie pogłębialiśmy wiedzę na temat planet, Księżyca, Słońca i wszechświata. W wielu ciekawie zaprojektowanych salach poznaliśmy zagadnienia związane z naukowymi wynalazkami, budową i funkcją organów człowieka, zjawiskami i procesami zachodzącymi na Ziemi. Podobały nam się także pomieszczenia, w których mogliśmy wykazać się zręcznością i logicznym myśleniem. Bardzo zaciekawiła nas również grająca fontanna i wodospad, którego wody spływały wg naszych projektów. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem najciekawszych obiektów miasta.                                                      

Wycieczka była bardzo ciekawa, zdobyta wiedza na pewno zostanie przez nas wykorzystana na zajęciach szkolnych.

                                                                                                                   oprac. Ewa Izydorczyk

Witamy wiosnę w Multikinie

Witamy wiosnę w Multikinie

img 20180322 094642 resized 20180326 100538734W czwartek 22 marca 2018 r. w ramach tradycji powitana Pierwszego Dnia Wiosny, opiekun wraz z Radą Samorządu Uczniowskiego zaprosiła uczniów od klasy IV do klasy III gimnazjum na wycieczkę. Prawie 300 uczniów wybrało się do kina na film pt. "Cudowny chłopak" biorąc udział w nietypowej lekcji wychowawczej i lekcji języka polskiego. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę krytyków filmowych i ocenić grę aktorską, scenografię i przesłanie zawarte w filmie.

Zebraliśmy się przed szkołą o 830 rano. Po sprawdzeniu obecności  do Multikina wyruszyło 6 wielkich autokarów. Ochoczo i z uśmiechami na ustach wyjechaliśmy w kierunku Zgorzelca. Po dotarciu na miejsce nasza gromadka została usadzona w dwóch salach kinowych. O godzinie 1000 rozpoczął się seans.

Czytaj więcej: Witamy wiosnę w Multikinie