Apel do rodziców

"Zdrowie największą wartością człowieka"

W ramach propagowania zdrowego stylu życia i realizacji programu profilaktycznego „ Trzymaj formę”, przeprowadzono w naszej szkole badania pomiaru wydolności fizycznej gimnazjalistów oraz ich nawyków żywieniowych   i preferowanych sposobów spędzania czasu wolnego. Analiza wyników badań – które są niekorzystne – pozwoliła sformułować zamieszczone niżej wnioski. Zachęcamy także do zapoznania się z niektórymi wynikami projektu zamieszczonymi w poniższej prezentacji.

prezentacja do pobrania pdf

prezentacja powerpoint

APEL DO RODZICÓW:

Rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w poprawie wydolności fizycznej i polepszeniu stanu zdrowia młodych ludzi w następujący sposób:

● Dając dobry przykład i organizując rodzinne przedsięwzięcia sportowe, oraz towarzysząc dzieciom w zajęciach fizycznych.

● Zachęcając dzieci do aktywności fizycznej w domu, szkole i z przyjaciółmi, do skakania na skakance, gry w berka czy piłkę, jazdy na rowerze itd.

● Ograniczając: oglądanie telewizji, gry komputerowe, spędzanie wolnego czasu w Internecie i inne nieaktywne formy, proponując w zamian zabawy z aktywnością fizyczną.

●Dbając o prawidłowe odżywianie młodych ludzi, którzy powinni spożywać co najmniej trzy podstawowe posiłki dziennie, w tym śniadanie przed wyjściem do szkoły.

● Nie zwalniając dziecka pod byle pretekstem z lekcji wychowania fizycznego w szkole.

●Troszcząc się o prawidłową ilość snu i aktywnego wypoczynku.