Bieg przełajowy - „Spacerek z Orkiestrą” IWINY

    Słonecznego 11 stycznia 2014 roku odbyła się 5 edycja biegów przełajowych organizowanych przez fanatyków wysiłku na świeżym powietrzu. Iwiny przywitały naszych biegaczy piękną i zaskakującą pogodą (jak na tą porę roku). Oglądając zdjęcia można odnieść wrażenie, że to już wiosna…
    Reprezentanci Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu wystartowali na dystansie trzech kilometrów. Trasa była trudna. Półtora kilometra podbiegu i następnie powrót cały czas z górki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Karolina Moczydlak, druga była Paulina Ozga, trzecia Wiktoria Stopka i czwarta Diminika Ozga. Także można śmiało stwierdzić, że dziewczyny zdominowały bieg. Płeć piękną, czyli mężczyzn, reprezentował Wojciech Martynowski, który zajął solidne 7 miejsce.
    Wyniki są dobrym prognostykiem przed wiosną i trudnymi startami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych.
                                            D. Marek