Wielki  sukces uczniów w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

  

     Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczo-Turystyczny „Poznajemy Ojcowiznę” od wielu lat cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Uczniowie mają możliwość badania historii swoich rodzin, a także opisywania ciekawych zabytków związanych z miejscem zamieszkania.

   W tym roku naszą szkołę kolejny raz reprezentowali: Kamil Skrzypacz z kl. VII a, Dariusz Czajkowski z kl. VI a., zaś z III klas gimnazjum: Nikola Kuduk i Łukasz Mius.

    W konkursie powiatowym prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione i zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

  W kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych II miejsce ex aequo przypadło Dariuszowi Czajkowskiemu za pracę Mój prapradziadek Michał i jego wiele talentów i Kamilowi Skrzypaczowi za Dzieje mojego pradziadka kresowiaka.  Opiekunką autorów prac jest p. Sylwia Parada.

  W kategorii oddziałów gimnazjalnych również II miejsce zajął Łukasz Mius za pracę Moja babcia. Nikola Kuduk za Mój kraj, moją miejscowość, moją rodzinę – moje dziedzictwo otrzymała wyróżnienie. Opiekunką autorów prac jest p. Beata Ostrycharz.

Gratulujemy sukcesu!