Konkurs recytatorski

 

20190214 13572414 lutego 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik” dla klas IV-VI oraz etap szkolny 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla klas 7 - 8 oraz gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Komisja w składzie: p. Krystyna Butra, p. Maria Michalczuk, p. Maria Skrzypacz miała bardzo trudne zadanie. Nie było bowiem łatwo wyłonić najlepszych spośród wielu bardzo dobrze zaprezentowanych interpretacji. W konkursie „Pegazik” ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:

 

I miejsce – Milena Konieczna VI A

II miejsce – Paulina Klich VI B

III miejsce – Olimpia Kapusta VI A

Wyróżnienie – Malwina Hołyna IV A

Wyróżnienie – Roksana Sobańska IV C

 

           W   Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu szkolnym najlepsze miejsca zajęli:

 

I miejsce – Piotr Lehmann VII B

II miejsce – Karolina Bober VIII B

III miejsce – Marta Szewczyk III B gimnazjum oraz Simona Stopińska VIII C

 

Wszyscy wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Reprezentowali też naszą szkołę w konkursie gminnym. Krótko przed etapem gminnym brali też udział w warsztatach aktorskich z p. Jackiem Grondowym, zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

Etap gminny konkursu „Pegazik” odbył się 18 lutego 2019r., zaś Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego 19 lutego 2019r. W grupie młodszej etapu gminnego nagrodzona została Milena Konieczna z VI A (IV miejsce). W grupie starszej etapu gminnego nagrodzeni zostali:

 

Piotr Lehmann VII B – I miejsce

Simona Stopińska VIII C – III miejsce

Karolina Bober VIII B – V miejsce

 

     Wymienieni laureaci konkursu gminnego będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym w Bolesławcu.

     Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                                              B.Kowalska

20190214 122335