sdc18281Część trasy zwiedzania dzieci przebyły po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni. Przejażdżka podziemnym tramwajem była ekscytującym dodatkiem. Po pysznym obiedzie był czas na  pamiątkowe zakupy, płukanie złota oraz zwiedzenie Muzeum Minerałów i „Izby pamięci”. Kolejną niesamowitą atrakcją było przejście do Średniowiecznej Osady Górniczej. Tu dzieci poznały i doświadczyły codziennego życia ludzi okresu Średniowiecza. Wszystkie rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych: potężne młyńskie koła, kierat, hutę i stęporowe kruszarki uczniowie zobaczyli w tej osadzie. Każde urządzenie funkcjonowało i było w pełni interaktywne – wystarczyła siła mięśni dzieci, aby wprawić je w ruch. Dodatkowo na trasie zwiedzania czekał na trzecioklasistów tajemniczy i niezapomniany LABIRYNT STRACHU. Ostatnim etapem wędrówki po średniowiecznym świecie była Chata Kata, w której dzieci zobaczyły jakie kary groziły przestępcom w  tamtych czasach i czym tak naprawdę zajmował się kat, jak ciężką wykonywał pracę.

         Zmęczeni, trochę ubłoceni, ale pełni niesamowitych, ekscytujących i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy przed godziną 19.00 do Nowogrodźca-było warto. Takich wycieczek, nigdy się nie zapomina.

sdc18360   sdc18271

                                                                   Opracowała-Jadwiga Zborowska