dsc 0287Kontynuując wieloletnią tradycję związaną z rozwijaniem talentów w naszym gimnazjum młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w V edycji konkursu „Mam Talent”.  Walczyli o atrakcyjne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców. Były to talony do pizzerii. Dodatkowo każdy uczestnik został nagrodzony okolicznościowym kubkiem           i smyczą.

Mieliśmy możliwość obejrzenia dziewięciu finałowych występów. Robert Makuch      z klasy I a zagrał na akordeonie utwór pt. „Kukurycu”, Łukasz Kędzia z klasy I a  zaśpiewał piosenkę  pt. „I see fire”, Marta Szewczyk  z klasy I b  zaprezentowała  pełen ekspresji taniec, Agnieszka Drąg, Karolina Mudrak i Marta Paszko z klasy I c zagrały na gitarach      i zaśpiewały utwór pt. „Dni, których jeszcze nie znamy”, Krzysztof Tkacz z klasy I c wykonał   na puzonie utwór z filmu „Piraci z Karaibów”, a z kolei Anna Rucińska z klasy III a zaśpiewała utwór pt.„People help the people” przy  akompaniamencie  Dominiki Dachnij        z klasy III b. Ponadto Bianka Klich z I a wykonała na pianinie przepiękną interpretację utwóru  „Dla Elizy”, a Gabriela Filistyńska z III c zaśpiewała, grając na gitarze utwór „Wielka miłość”. Na koniec - Gabriela Filistyńska i Julia Sadowska z klasy III c przedstawiły bardzo żywiołową  piosenkę pt. „Bo jak nie my, to kto”.

Tegoroczny konkurs  odbywał się na innych zasadach niż poprzednie. Zwycięzców wybrała publiczność. Każdy z widzów na wejściu  otrzymał jedną kartę do głosowania. Na scenie znajdowały się pudełka z nazwami wykonawców.  Po zakończeniu wszystkich   prezentacji odbyła się przerwa na głosowanie. Po zliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce  - Robert Makuch (bon o wartości 100 zł)

II miejsce  - Łukasz Kędzia (bon o wartości 70 zł)

III miejsce - Anna Rucińska i Dominiki Dachnij (bon o wartości 50 zł)

            Poza konkursem podziwialiśmy zdolnych aktorów z naszego gimnazjum działających w  Kółku teatralnym prowadzonym przez Panią Jadwigę Nowak.   Uczniowie: Anna Rucińska, Agata Klecha, Maja Stupiec, Daria Jadach, Karolina Nowak i Miłosz Jadach zaprezentowali pełne humoru fragmenty tekstu  „Teatrzyk Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

           

dsc 0125

 Na zakończenie „Mam Talent” wszyscy nauczyciele zaśpiewali dedykowaną wszystkim uczniom piosenką pt. „Ale to już było.....” Cała publiczność włączyła się             do śpiewu i poczuliśmy się jak jedna, wielka, gimnazjalna rodzina.

            W przerwie czekała na wszystkich słodka niespodzianka przygotowana                          i ufundowana przez Radę Rodziców.

            Kolejna część obchodów Dnia Dziecka to turniej wiedzowo- sprawnościowy pod tytułem „Kocham Cię, szkoło” - na wzór popularnego teleturnieju telewizyjnego. Turniej bardzo mocno  angażował i integrował całą społeczność szkolną. Emocje często sięgały zenitu.

dsc 0240Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: Kolor CZERWONY to klasy A i C, którego liderami byli: Sylwia Puzio i Darek Marek oraz przedstawiciele klas, kolor NIEBIESKI to klasy B i D, którego przedstawicielami byli: Beata Kalwarska i Sylwia Marek oraz przedstawiciele klas. Przed drużynami było  13 trudnych  zadań: zakazane słowa  Tak i Nie, Jaka to melodia, łańcuch przyjaźni gimnazjalnej, głuchy telefon, muzyczne licytacje, wspólny namiot, kalambury, polszczyzna, 5 sekund, gimnazjalne wspomnienia oraz  Koło Fortuny.  Pomiędzy starciami drużyn śpiewaliśmy wspólnie piosenkę  pt. ”Kocham Cię, szkoło”, do której słowa ułożyli Alicja Krawczyk i Jerzy Wyskwar.  Podczas wszystkich konkurencji było mnóstwo śmiechu i zabawy. Drużyny walczyły zacięcie i rywalizacja przebiegała równomiernie. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra.  O zwycięstwie zadecydowało Koło Fortuny, które było łaskawe dla drużyny Czerwonych. Wygrana drużyna otrzymała na pamiątkę kubki i smycze okolicznościowe zakupione przez Radę Rodziców.

            dsc 0254Przedsięwzięcia przygotowane na ten dzień spełniły nasze oczekiwania. Uczniowie byli zaangażowani i zintegrowali się. Mieli zapewnioną porcję dobrej rozrywki, wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Poszerzyli oni swoją wiedzę i umiejętności społeczne. Promowaliśmy wartości i kompetencje, takie jak: współpraca, optymizm, szacunek, twórczość i kreatywność.

            Mam nadzieję, że projekt „Kocham Cię, szkoło” pozostawi u młodych ludzi pozytywne wspomnienia, które będą przekładały się na powstanie dobrego wizerunku naszego gimnazjum w pamięci absolwenta.

                                                                                                        

 Oprac.  Joanna Czerniawska