20170204 101852 Spotkanie rozpoczęło się sprawowaną o godz. 10:00 Mszą świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Mendyka i przybyłych księży w sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Naszym zadaniem było przygotowanie i pomoc w sprawowanej Mszy Świętej.

            Po zakończonej Eucharystii miał miejsce poczęstunek, a następnie program artystyczny przygotowany przez osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

         Wśród prawie ośmiuset osobowej grupy osób niepełnosprawnych
i ich opiekunów, była również liczna reprezentacja z naszego miasta i gminy.

20170204 102156Myślę, że sensem tego spotkania jest nie tylko wspólne spędzenie czasu, poczęstunek, ale przede wszystkim modlitwa, budowanie wzajemnych relacji, dostrzeganie w drugim człowieku wartości i uczuć. Zapewne dla osób niepełnosprawnych to wspólne spotkanie wypełnia ogromna radość
i wdzięczność, że mogą się spotkać, porozmawiać, że ktoś poświęci im swój czas, poda pomocną dłoń i o nich myśli. Są to osoby, które na co dzień nie mogą w sposób swobodny i otwarty wyrazić swoich emocji czy uczuć, dlatego takie spotkania są przez nich bardzo oczekiwane. To spotkanie pozwala również na nawiązywanie nowych znajomości i na obecność w miejscu i wśród ludzi, gdzie nie trzeba się kryć ze swoją chorobą, czy niepełnosprawnością.

Dla nas jest to czas odkrywania wartości jakimi powinniśmy się kierować oraz uwrażliwiać na osoby potrzebujące naszej obecności i pomocy. Szczególnie gdy został ogłoszony obecny rok, Rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego, Ojca ubogich i potrzebujących.

                                                                  Jakub Wolszczak