Umiejętność czytania to podstawa rozumienia świata, nazywania zjawisk, uczuć. Realizując zadania szkoły dotyczące poszerzania kompetencji czytelniczych, uczniowie klasy I a działający w Kole Polonistycznym podjęli się zadania zbudowania „Kartonowej biblioteki”. Na regałach pojawiły się dzieła Sienkiewicza, poprzez wszystkie możliwe lektury aż po poradniki krzyżówkowicza. Założenie było proste – wzbogacić dekorację Wieczornicy poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi oraz zmobilizować uczniów do czytania. Apel o rozbudowanie biblioteki znajdującej się na korytarzu szkoły okazał się trafnym przedsięwzięciem. Zebrano ponad sto  książek, uczniowie mają do niej ciągły dostęp i samodzielnie wypożyczają, wpisując się do zeszytu. Dodatkowo na tablicach pojawiły się informacje o książkach, na podstawie których powstały gry komputerowe. Ciekawostką było także pokazanie, jak powstają murale, czyli malowidła ścienne wykorzystujące motywy książkowe.

             Działania w szkole na rzecz czytelnictwa nigdy się nie kończą, planujemy doskonalić tę umiejętność, wykorzystując zdolności i pracowitość naszych uczniów.

 

 

                                                                            Opracowała: Małgorzata  Jakubowska