Zwieńczeniem Tygodnia Humanisty była Wieczernica Sienkiewiczowska , która miała miejsce 28.11.2016 w auli Szkoły Podstawowej. Na tę okoliczność zaproszono rodziców i rodziny naszych gimnazjalistów. Mieli oni okazję wysłuchać przepięknych interpretacji motywów muzycznych z adaptacji filmowych utworów Sienkiewicza. Wielkim uznaniem cieszyły się też piosenki i wiersz o twórczości i życiu autora wymyślone przez uczniów. W czasie wieczoru zobaczyliśmy również pamiętną scenę wyzwania Władysława Jagiełły przez Krzyżaków na wielką bitwę. Nastrojowa muzyka, świetne wykonanie , dowcipne teksty i wielkie zaangażowanie uczniów sprawiły, że niejednemu widzowi zakręciła się w oku łza. To była taka mała uczta dla ducha.

 

W czasie święta humanistów uczniowie rozwijali także swoje kompetencje czytelnicze. Pod kierownictwem p. Małgorzaty Jakubowskiej powstała „Kartonowa biblioteka” oraz wystawa „Graj i czytaj”. Efekty pracy uczniów mogliśmy podziwiać w czasie wieczernicy, gdyż stały się one tłem występów gimnazjalistów, ale znalazły też miejsce na korytarzu szkolnym i pełnią obecnie funkcję biblioteczki, którą prawdziwymi książkami uzupełnili i uczniowie, i nauczyciele.