dsc 0023

Na początku uroczystego apelu dyrektor Józef Rosa wręczył dyplomy i nagrody uczniom laureatom konkursów pozaszkolnych, wyrażając słowa uznania za pracę nad rozwijaniem własnych zdolności. Wręczono również dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu o Adamie Mickiewiczu. Byli to:

  1. Marta Nowacka – etap wojewódzki Międzynarodowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa;
  2. Michał Rutko, Maciej Migacz, Filip Widuch, Andrzej Rutyna – zwycięstwo        w Lidze Robotów;
  3. Marta Nowacka, Filip Skrzypacz, Paweł Wielogórski, Marcin Szmit, Paweł Herdzik, Karol Bober, Jakub Nieradka, Jakub Koman, Mateusz Burdyna – konkurs matematyczny;
  4. Aleksandra Potocka – Dolnośląski Konkurs Recytatorski;
  5. Kamila Zamijska, Jagoda Turbak, Wiktoria Kozer – konkurs „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”.

dsc 0071Dzień Patrona był podsumowaniem wielu projektów, realizowanych wcześniej          w szkole. Analizowaliśmy m.in. istotę emigracji w oparciu o losy Adama Mickiewicza, nawiązując do sytuacji obecnej. Odbył się konkurs wiedzy o Mickiewiczu. Każda klasa brała udział w przygotowaniu do „biesiady w Soplicowie”. W czasie uroczystości pojawił się „Dworek w Soplicowie”. Były też stanowiska wszystkich klas, gdzie każdy mógł do woli degustować potrawy przygotowane przez uczniów. Zanim jednak tego posmakowaliśmy, obejrzeliśmy przepiękny montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez panią Sylwię Pochodaj i pana Krzysztofa Adamca. Grupa uczniów, przygotowanych przez panią Ewę Caban, zatańczyła na scenie poloneza. To nie był koniec prezentacji talentów. Każdy, kto uznał, że umie grać czy śpiewać, mógł wystąpić w przeglądzie „Mam talent”, który był ostatnim punktem programu. Ochotników nie brakowało. Po wyczerpującej rywalizacji komisja wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – indywidualnie Mikołaj Omiatacz (saksofon) oraz drużynowo: Mikołaj Omiatacz, Wiktor Strączewski, Gabriela Dzioba, Julia Sadowska;

II miejsce – Anna Rucińska;

III miejsce – Milena Pawlak,

Wyróżnienie – Oliwia Gurtatowska i Natalia Jadach z zespołem.

dsc 0218Tegoroczny Dzień Patrona okazał się wielkim sukcesem artystycznym  i organizacyjnym. Zaangażował do współpracy większość uczniów, nauczycieli i wielu rodziców. Część artystyczna, a także konkurs „Mam talent” ujawniły nieprzeciętne zdolności wielu gimnazjalistów. Występy budziły żywy entuzjazm wśród publiczności. Goście podkreślali bardzo wysoki poziom, w rozmowach kuluarowych porównywany często              do występów artystów zawodowych. Imponujące wrażenie wywarła też sama oprawa święta. Bogate dekoracje korytarzy i auli, karczma Jankiela, wystawa prac plastycznych, wyśmienite potrawy serwowane przez uczennice ubrane w strojach z epoki romantyzmu, świadczyły        o ogromnym zaangażowaniu wszystkich, biorących udział w tym przedsięwzięciu. Pozostaną    w nas miłe i wzruszające wspomnienia tego dnia, a także poczucie dobrze wykonanej pracy. Cieszymy się, że nasi goście podzielają nasz entuzjazm. Naszym utalentowanym uczniom życzymy sukcesów w przyszłości. Wszystkim dziękujemy za współpracę. Więcej zdjęc z Dnia Patrona  w galerii.

                                                                                  /oprac. B. Kowalska/