.Każdy uczestnik mógł poszerzyć swoje zainteresowania oglądając seans o niezwykłych początkach wody, wejśc do batyskafu „Trieste II” i przeżyć legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi, a także prześledzić historię odkrywania podwodnego świata. Na terenie całej wystawy uczniowie mieli możliwość skorzystania z Hydropedii – zbiorów powstałych specjalnie na potrzeby HYDROPOLIS- artykułów popularnonaukowych. Teksty specjalistów i pasjonatów tłumaczyły, omawiały i rozszerzały tematykę podejmowaną na wystawie.

Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w KFC. Radość towarzyszyła ucziom do parkingu przed szkoła. Uczniowie wraz z opiekunami dziekują Panu Dyrektorowi Józefowi Rosie za zfinasowanie biletów wstępu do obu obiektów.

                                                                   Z pozdrowieniami Alicja Gabrek