dsc 0066Piknik był więc okazją do poznania osiągnięć szkół ponadgimnazjalnych w dziedzinie elektroniki, mechatroniki, mechaniki, usług hotelarskich i turystycznych, służb mundurowych, a także realizacji rożnych projektów, w tym: wymiany zagranicznej. Była więc doskonała okazja do rozmów nauczycielami oraz z naszymi absolwentami – dziś uczniami tych szkół. Ich refleksje, przekazywane wrażenia i konkretne informacje były dla słuchaczy cennymi wskazówkami do dalszej pracy. Zdobyta podczas targów edukacyjnych wiedza z całą pewnością pomoże trzecioklasistom podjąć trafną decyzję w sprawie wyboru przyszłej szkoły.

Warto tez wspomnieć, że do kanonu tej imprezy należy kawiarenka, w której w przerwach mogli spotykać się goście i uczniowie. Wszyscy chwalili poziom jej organizacji, schludność i klimat, podkreślali dbałość o porządek w szkole, gościnność. Doceniali możliwość wymiany dobrych doświadczeń przy nieoficjalnym stole.Była to też dobra okazja do promocji naszej szkoły w środowisku.                                  

Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom i uczniom szkół za udział w Pikniku, młodzieży za zaangażowanie i zainteresowanie. Radzie Rodziców za okazaną pomoc.

Naszym trzecioklasistom życzymy pomyślnych wiatrów pozwalających bezpiecznie dopłynąć do świadomie zaplanowanej przystani.

                                                      

dsc 0068W projekcie wzięły udział następujące szkoły:

Zespół Szkół Budowlanych z Bolesławca,

Zespół Szkół Ekonomiczno Technicznych z Rakowic Wielkich,

Zespół Szkół Ponagimnazjalnych z Biedrzychowic,

II Liceum Ogólnokształcące z Bolesławca,

Zespół Szkół Elektronicznych z Bolesławca,

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania,

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych z Bolesławca,

Zespół Szkół Mechanicznych z Bolesławca.

dsc 0077dsc 0079dsc 0081