Zaproponowane atrakcje zachęciły młodzież do przybycia    tym dniu do szkoły i spędzenia czasu zdrowo, wesoło i pożytecznie. Gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji szkoły promującej zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie.

pik1Przygotowane przez klasy kosze śniadaniowe spełniały zalecenia piramidy zdrowego żywienia. Dzięki temu klasy w praktyce poznały zasady zdrowego żywienia, korzyści płynące ze stosowania urozmaiconej diety oraz dzienne zalecenia żywieniowe dla młodzieży. Wspólny posiłek był także doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego. Mieliśmy możliwość pokazać uczniom jak ważne jest jedzenie śniadania oraz jaką radość daje wspólny posiłek, który coraz rzadziej spotykać można w polskich rodzinach.

Wykształcenie wśród ucznia trwałych nawyków prozdrowotnych jest umiejętnością, w którą powinien być wyposażony, każdy uczeń. Brak tej umiejętności przekłada się na liczny procent młodzieży z problemami właściwego odżywiania.

Kolejnymi atrakcjami to dwie zabawy „Łąka” oraz „Zachęć do aktywności fizycznej”. Uczniowie mieli okazje uświadomić sobie pełnione role w zespole klasowym, pracować nad poprawieniem współpracy w zespole co z kolei wpłynęło na zwiększenie się spójności grupy.

Na zakończenie uczniowie otrzymali ufundowaną przez dyrektora zdrową niespodziankę – skrzynkę z jabłkami.

              Realizacja projektu sprawiła uczestnikom wiele radości, inicjowała wspólne działanie, integrowała środowisko szkolne.

pik11pik4pik5pik8