UWAGA ÓSMOKLASIŚCI

Egzamin Ósmoklasisty planowany na dni 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

Zbiórka wszystkich uczniów klas ósmych w poniedziałek o godzinie 8.00 przed szkołą. Na egzamin przychodzimy ubrani na galowo i przynosimy ze sobą Legitymację szkolną lub inny dokument ze zdjęciem oraz czarne długopisy i linijkę.

Przypominam o zakazie wnoszenia na salę egzaminacyjną jakichkolwiek urządzeń elektronicznych.

Proszę zabrać ze sobą drugie śniadanie!

UWAGA GIMNAZJALIŚCI

Egzamin gimnazjalny planowany na dni 10, 11, 12 kwietnia 2019 roku odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

Zbiórka wszystkich uczniów klas trzecich w środę o godzinie 8.00 przed szkołą. Na egzamin przychodzimy ubrani na galowo i przynosimy ze sobą Legitymację szkolną lub inny dokument ze zdjęciem oraz czarne długopisy i linijkę.

STRAJK ODWOŁANY

8 KWIETNIA O GODZ. 8.00 W SZKOLE

PODSTAWOWEJ W NOWOGRODŹCU

ROZPOCZYNA SIĘ STRAJK BEZTERMINOWY

PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Konkurs Recytatorski

22 marca 2019 r. w   naszej   szkole   odbył się   Szkolny Konkurs   Recytatorski   dla uczniów   klas I – III. Wzięło w nim udział 23 uczniów. Interpretacji wierszy wysłuchała komisja w składzie : p. Maria Michalczuk, p. Maria Skrzypacz i p. Krystyna Butra. Spośród uczestników wyłoniono następujących laureatów:

rec1  KLASY I :     I miejsce:   Przemysław Bober kl. I B

II miejsce:  Jan Sawicki   kl. I B

III miejsce:   Magdalena Bartuś kl. I A

WYRÓŻNIENIA: Anna Skrzypacz kl. I C

Karol Hałka   kl. I A

rec11 KLASY II :     I miejsce:   Wiktoria Kobylańska   kl. II B

II miejsce:     Ksawery Czernecki     kl. II C

III miejsce:     Maja Chamier – Gliszczyńska kl. II B

WYRÓŻNIENIE: Gabriela Maziarz kl. II A

rec111  KLASY III :   I miejsce:   Nikola Wołoszyn kl.III B

II miejsce:   Julia Szewczyk   kl. III A

III miejsce:   Mateusz Płosaj vel Płosajczyk kl. III B

Do kolejnego etapu – Gminnego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowali się:

Przemysław Bober kl. I B

Jan Sawicki           kl. I B

Wiktoria Kobylańska   kl. II B

Ksawery Czernecki kl. II C

Nikola Wołoszyn kl. III B

Julia Szewczyk kl. III A

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów !

Renata Szajwaj

Uczniowie jednomyślnie witają wiosnę!

22 marca 2019 roku w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum wraz z nauczycielami wyruszyli do Multikina w Zgorzelcu. Przed szkołą o godzinie 800 zebrało się 349 uczniów oraz 22 nauczycieli.

W podróż wyruszyło siedem pełnych autokarów. O godzinie 900 rozpoczęły się trzy seanse filmowe. Klasa IV i V obejrzały film „Corgi, psiak Królowej”. W drugiej sali kinowej na filmie „Kapitan Marvel” widzami byli uczniowie klas VI i VIII,   w trzeciej - młodzież klas VII i III gimnazjum oglądała seans „Całe szczęście”. Dzięki szerokiemu repertuarowi Multikina każda klasa mogła rozsiąść się wygodnie w fotelu i obejrzeć wybrany film, uczestnicząc  w nietypowej lekcji języka polskiego.

Najmłodsze grono 148 uczniów obejrzało film animowany o psie wabiącym się Rex. Fabuła filmu bawiąc równocześnie przekazała cenne wartości. Pokazała uczniom, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę. Dzieci wszystko przeżywają na 100%. Emocje wywołane przez film noszą w sobie długo po zakończeniu seansu. Wspólne oglądanie pozwala na przeżywanie i bawienie się filmem.

Czytaj więcej: Uczniowie jednomyślnie witają wiosnę!

Sukces zespołu AKORD oraz solistki Mileny Koniecznej

w XII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej- etap rejonowy

08.03.2018r. odbył się etap rejonowy XIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Przejdą lata i wieki przeminą, pozostaną ślady dawnych dni…” Organizatorem dolnośląskiego przeglądu jest Dolnośląski Kurator Oświaty, natomiast etapu rejonowego - Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Tematem tegorocznej edycji były pieśni i piosenki nawiązujące do okresu II Wojny Światowej. Po przesłuchaniu 25 uczestników (solistów i zespołów) ze szkół podstawowych Komisja Konkursowa wytypowała do III etapu wojewódzkiego 10 wykonawców, a wśród nich zespół Akord, który wykonał piosenkę pt. „Warszawskie dzieci”.

Skład zespołu: Sabina Stypczyc kl. IIIa,  Zofia Orawiec kl. IVa,  Julia Dzioba kl. Va,  Dominik Dzioba kl. Va,  Milena Konieczna kl. VIa,   Olimpia Kapusta kl. VIa,  Wiktoria Martinowska kl. VIc.

pie patriotyczna

Z przyjemnością informujemy, że do III etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się również solistka Milena Konieczna z klasy VIa z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”.

milena