Trudna decyzja – wybór szkoły ponadgimnazjalnej

W dniu 21 marca 2014 r. już po raz dziesiąty w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu odbył się Wiosenny Piknik Edukacyjny. Jest to cykliczny projekt z zakresu orientacji zawodowej, który na trwale zapisał się w kalendarz roku szkolnego.

W tym dniu uczniowie klas trzecich, przyszli absolwenci, mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Szkoły według ustalonego wcześniej harmonogramu przekazywały w postaci prezentacji multimedialnych najistotniejsze informacje dotyczące kierunków kształcenia, zaplecza, dodatkowych zajęć, zdawalności na maturach, osiągnięć w zawodach sportowych i konkursach.

Na bardziej szczegółowe pytania dotyczące szkoły można było otrzymać odpowiedzi w punktach informacyjnych zorganizowanych na pierwszym piętrze gimnazjum. Tam również można było otrzymać foldery informacyjne, porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczniami - absolwentami naszego gimnazjum.

Taka forma przekazu informacji cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko klas trzecich, ale również młodszych. Mają oni okazję także uczestniczyć w tym projekcie. Jest to jednocześnie okazja do promocji szkoły w środowisku lokalnym.