SUKCES ZESPOŁU AKORD I MILENY KONIECZNEJ W XII DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE   PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ –ETAP REJONOWY

2.03.2018r. w MDK w Jeleniej Górze odbył się XII Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej – etap rejonowy. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Po przesłuchaniu zgłoszonych 41 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Rejonowa Komisja Konkursowa wytypowała do etapu wojewódzkiego 10 wykonawców, a wśród nich nasz zespół Akord w składzie: Katarzyna Dolecka kl. IVa, Julia Dzioba kl. IVa, Dominik Dziobak l. IVa, Milena Konieczna kl. Va, Olimpia Kapusta kl. Va, Kamil Skrzypacz kl. VIa, Milena Gurtatowska kl. VIb, Kinga Magera kl. VIc .

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się również solistka Milena Konieczna z klasy Va.

Gratulujemy zespołowi oraz Milenie !!!

Opiekun: Renata Dziuba

WIELKI SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczo-Turystyczny „Poznajemy Ojcowiznę” od wielu lat cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Uczniowie mają możliwość badania historii swoich rodzin, a także opisywania ciekawych zabytków związanych z miejscem zamieszkania.

W tym roku naszą szkołę kolejny raz reprezentowali: Katarzyna Klimek i Kamil Skrzypacz z kl. VI a oraz Dariusz Czajkowski z kl. V a.

W konkursie powiatowym prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione i zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

I miejsce zajęła Katarzyna Klimek za Opowieść o prapradziadku, który się schował za obrazem Matki Boskiej.

II miejsce przypadło Dariuszowi Czajkowskiemu za pracę Milików – mój rodzinny raj.

Kamil Skrzypacz zajął III miejsce za Moje miasto Nowogrodziec.

Czytaj więcej: WIELKI SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

MAGICZNE WARSZTATY CHEMICZNE W LABORATORIUM

Lekcja poza klasą szkolną

        1 Uczniowie klasy III b  w dniu 21.02.2018r. wraz z wychowawcą brali udział w niezwykłej lekcji poza klasą szkolną, w prawdziwym laboratorium chemicznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Dzieci zaprosiła pani Elżbieta Fiołek, mama jednego z uczniów kl. III b, Jana Fiołka, która jest nauczycielem chemii w tejże szkole. Wspólnie z uczniami kl. I Technikum Analitycznego pani Elżbieta i pani Jolanta Krakowiak przedstawiły dzieciom eksperymenty chemiczne z efektami specjalnymi wykorzystywanymi do produkcji filmów. Uczniowie ze SP w Nowogrodźcu poznali piktogramy określające rodzaj zagrożenia w laboratorium oraz sprzęt i narzędzia laboratoryjne. Podczas zajęć starsi uczniowie kl.I  TA zaprezentowali serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Mega ciekawy godzinny pokaz to między innymi  czarowanie, szukanie i sprawdzanie.

Czytaj więcej: MAGICZNE WARSZTATY CHEMICZNE W LABORATORIUM

Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

 

fot9968W dniu 14.02.2018 r. odbył się konkurs dla klas VII szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Byli to : Bianka Klich, Aleksandra Krzywdzińska, Simona Stopińska, Jakub Duch, Jakub Głaz, Karolina Bober, Justyna Maksymowicz.

  Spośród wymienionych wyżej uczniów nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Aleksandra Krzywdzińska – II miejsce w gminie

  • Justyna Maksymowicz- wyróżnienie
  • Karolina Bober – wyróżnienie

    Aleksandra Krzywdzińska została zakwalifikowana do wyższego etapu konkursu na poziomie powiatowym.

          W dniu 16.02.2018 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas IV -VI. W konkursie wzięło udział 6 uczniów : Oliwia Piekacz, Aurelia Sitko, Julia Dzioba, Olimpia Kapusta, Piotr Lehmann, Daria Andruchów. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie :

Piotr Lehmann – I miejsce w gminie

  1. Julia Dzioba – III miejsce
  2. Oliwia Piekacz – wyróżnienie
  3. Aurelia Sitko – wyróżnienie

 

       Piotr Lehmann oraz Julia Dzioba  będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym w Bolesławcu.                                        

Czytaj więcej: Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

SUKCES MILENY KONIECZNEJ W X OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU

KOLĘD I PASTORAŁEK

m1W dniach 12.01 - 13.01.2018r. odbył X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez GOKiS w Miłkowicach. Celem festiwalu było popularyzacja tradycji chrześcijańskich związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, promowanie aktywności, twórczości dziecięcej i młodzieżowej.W festiwalu udział wzięło 64 uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu przyznało naszej uczennicy Milenie Koniecznej z klasy Va III miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i dyplom.

Gratulujemy Milenie i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun : Renata Dziuba