Koniec roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste apele wiązane z zakończenie roku szkolnego:

21 czerwca 2018 r. godzina 13.00 - klasy III gimnazjum

 

22 czerwca 2018 r.

- 8.00 - msza św. w Kościele Parafialnym

-9.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas V-VII oraz klas II gimnazjum

9:00 klasy I-III SP - spotkanie z wychowawcami w klasach (rozdanie świadectw)

- 9.45 - zakończenie roku szkolnego dla klas I-IV

- 9.00 - klasy III gimnazjum spotkanie z wychowawcą klasy

Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu…

W dniach 21 – 25 maja 2018 r. obchodziliśmy 70-lecie szkoły oraz 50-lecie nadania imienia Bolesława Chrobrego. Tydzień głównych obchodów poprzedzony został różnorodnymi działaniami w ciągu całego półrocza. Jako pierwsza na facebooku pojawiła się prośba Rady SU do absolwentów szkoły: „Podziel się z nami dobrymi wspomnieniami”. W parze za wspomnieniami uczniowie klas starszych poprosili emerytowanych nauczycieli o wywiady, podczas których Goście podzielili się zachowanymi w pamięci spostrzeżeniami z drugiej strony biurka sprzed wielu lat. Rozmowy zaowocowały burzą wspomnień, emocji i osobistych przeżyć. Zarejestrowane na filmach wywiady prezentowane były podczas głównych uroczystości w Sali Wspomnień, gdzie wystawiono również wszystkie kroniki szkolne. Było to miejsce, gdzie zaproszeni goście mieli okazję wpisać się do Pamiątkowej Księgi Gości, porozmawiać, powspominać w gronie przyjaciół.

Przygotowując jubileuszowe obchody zachęciliśmy młodzież z klas 4-7 do udziału w Szkolnym Konkursie Literackim „W czasach Bolesława Chrobrego oraz w Szkolnym Konkursie Historyczno-Plastycznym ph. „Panowanie Bolesława Chrobrego w obrazach” „Drzwi nowogrodzieckie” oraz w Szkolnym Konkursie Historycznym Wiedzy o Patronie Szkoły Bolesławie Chrobrym. Tematyka prac była związana z postaciami lub zdarzeniami nawiązującymi do okresu panowania patrona naszej szkoły. Nagrodzone prace plastyczne  i literackie można było obejrzeć na wystawach rozstawionych na szkolnych korytarzach.

Czytaj więcej: Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu…

Wyjazd klas I – III do Rancza Grapa w Nowej Łące

grappaW dniach 13-20.06.2018r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami i rodzicami odbyli wycieczkę na ranczo Grapa, które znajduje się w miejscowości Nowe Łąki  k. Pielgrzymki. Tam spotkali wiele zwierząt, które były główną atrakcją dla dzieci m.in. daniele, sarny, zające, lamy, strusie, pawie i wiele innych. Zwierzęta były na tyle oswojone, że jadły dzieciom z ręki i same podchodziły, by je pogłaskać. Dzieci były zachwycone tak bliskim obcowaniem z przyrodą i zwierzętami. Każda z klas wspólnie z rodzicami piekła kiełbaski na grillu. A na świeżym powietrzu apetyt dopisywał wszystkim. Dzieci miały również okazję sprawdzenia swojej odwagi i zwinności na placu zabaw, trampolinach wahadłowych i w parku linowym. Dla niektórych uczniów był to nie lada wyczyn. Najmłodsi uczyli się gospodarowania pieniążkami podczas samodzielnych zakupów pamiątek i lodów. Klasy I-III, wspólnie na poziomach, miło spędziły czas na łonie natury. Żal było opuszczać to urokliwe miejsce.  Czas na ranczo szybko płynął i trzeba było wracać do domu. Jednak uczniowie mają nadzieję, że jeszcze tam wrócą podczas wakacji z rodzicami. Wycieczka dzieciom bardzo się podobała. Była to nagroda za całoroczną pracę nad realizacją programu społeczno-przyrodniczego pn. „Wkręć się w pomaganie” Małego Samorządu Uczniowskiego i zbiórkę płodów ziemi dla zwierząt z rancza. Transport uczniów został sfinansowany przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu i rodziców.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, a także Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowogrodziec, Panu Robertowi Relichowi dofinansowanie tej wspanialej wycieczki.

                                                                                            

Oprac. Jadwiga Zborowska

      Nasza szkoła promuje i nagradza dobre postawy uczniów.

w11W dniach 17-18 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz absolwenci wzięli udział w 2-dniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten była nagrodą  dla tych uczniów, którzy brali aktywny udział w życiu społeczności gminnej i godnie reprezentowali Miast i Gminę Nowogrodziec. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.   Z naszej szkoły pojechała grupa dziesięciu uczniów, którzy są lub byli członkami Młodzieżowej Rady oraz członkowie pocztu sztandarowego. Opiekunami grupy byli: Pani Joanna Czerniawska- opiekun Młodzieżowej Rady oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego Pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Starego Miasta, Łazienek Warszawskich, Parlamentu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego nasi uczniowie wzięli udział w podniosłej uroczystości, podczas której Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przywitał się serdecznie z członkami grupy młodzieży z Gminy Nowogrodziec.

Czytaj więcej: Nasza szkoła promuje i nagradza dobre postawy uczniów.

Jubileusz szkoły na sportowo…

dscn528921 maja 2018 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Piłkarskie zmagania otworzyły tydzień obchodów 70- lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz 50-lecia nadania imienia Bolesława Chrobrego. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: SP Nowogrodziec, SP Czerna, SP Ocice, SP Gościszów oraz SP1 Bolesławiec. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy turnieju, która wygrała wszystkie mecze w składzie: Jakub Różnicki, Julia Różnicka, Jacek Ostański, Oliwier Ostrowski, Kacper Szeremeta, Stanisław Zarembecki, Kacper Duch, Szymon Mytnik, Szymon Burdyna, Igor Twardowski, Paweł Kszyśko oraz Wiktor Bober. Opiekunem i trenerem grupy jest Michał Sudoł.